Onaylı Randevu Sistemi etkisini gösterdi: 3 kişiden ikisi iptal ediyor

13 Mayıs itibarıyla kullanılmaya başlanan yeni sistem hakkında konuşan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Beytullah Şahin, hastanelerden randevu alıp da muayeneye gelmeyen kişilerin oluşturduğu yoğunluğun sistem sayesinde azaldığını ifade etti.

Beytullah Şahin, konuya ilişkin açıklamasında “Sırada bekleyen vatandaşlarımızın, gelmeyenlerin boşluğunu doldurması hastanelerde verimliliği artırarak, hizmete erişimini kolaylaştırmış oldu. Bu sistemle hastaların hekimlere erişimi daha da kolaylaştı. Bazı branşlarda yoğunluk olsa da genel anlamda ilimizde randevu sorununu çözmüş olduk.” sözlerini kullandı.

RANDEVULARIN YAKLAŞIK ÜÇTE İKİSİ İPTAL EDİLDİ

638 bin metrekare kapalı alanıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük hastanelerinden biri olan Gaziantep Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, yeni sistemin olumlu etkisini 1 ay içerisinde gördüklerini anlattı. Önceden kullanılan sistemde muayenelerin iptal edilemediğini, bu nedenle randevuların yoğunlaştığını ve bekleme sürelerinin artış gösterdiğini belirten Çetinkünar, şu sözlere yer verdi:

“Gaziantep Şehir Hastanesi bünyesinde 1 aylık sürede bekleyen, randevu talebi olan hastalarımızda gözle görülür düşüş yaşandı. 1,5 ay önce sistemde randevu bekleyen 13 bin kadar hasta varken bu sabah itibarıyla (12 Haziran) en son veriler yaklaşık 4 bin 700 civarındaydı. Her gün saat 20.00’den sonra randevularını onaylamayan hastaların yerine diğer talepleri bekleyen hastaların randevusu kaydırıldığından bekleme sürelerimiz hastalarımız için çok büyük bir kazanım oldu. Bayramdan sonra 1 aylık veriler tüm Türkiye için açıklanacak. Sistemin verimli olduğunu orada da hem vatandaşlar hem de biz sağlık çalışanları göreceğiz diye umut ediyoruz.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir