Yeşim Salkım, Erdoğan’a hakaretten suç duyurusu

Şarkıcı Yeşim Salkım, Cumhurbaşkanına hakaretten hakkın açılan davada bugün hakim karşısında çıktı.
‘SİSİ’ lakaplı Seyhan Soylu, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği yönünde suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Yeşim Salkım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Salkım bugün hakim karşısına çıktı. İstanbul 36’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın listesini paylaştı. Salkım, “Evet bunu da gördük” diyerek tepki gösterdi.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna kanaat getirilmişti. Adalet Bakanlığı’nın da suç itibariyle Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Yeşim Salkım’ın ‘Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret’ suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

25 yıllık dostlukları bulunan Seyhan Soylu ve Yeşim Salkım’ın arası bozulmuş, sonrasında ise Salkım, kendisine hakaret ettiği için Sisi’ye dava açmıştı. Dava sonucunda hakkında uzaklaştırma kararı verilen Seyhan Soylu karara uymadığı için 4 günlük tazyik hapsi yatmıştı. Sonrasında Sisi’nin şikayeti üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Yeşim Salkım büyük şok yaşamıştı.

Yeşim Salkım’ın ifadesinde “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikayetçi Seyhan Soylu’nun son zamanlarda hakkımda söylediği sözler nedeniyle tedbir kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik hapsi yattı. Bu yüzden bana husumet besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir