Nerede Oy Kullanacağım? E-devlet YSK Seçmen ve Sandık Numarası Sorgulama Ekranı

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde toplam 64 milyon 113 bin 941 seçmen oy kullanmaya hazırlanıyor. Yurt içinde oy kullanma hakkına sahip olan vatandaşlar hangi sandıklarda oy kullacaklarını öğrenmek istiyor. Yüksek Seçim Kurulu, (YSK) seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağını e-Devlet üzerinden ilan etti. Peki, nerede oy kullanacağım? Seçim sandıkları belli oldu mu? Seçim sandığım nerede?

İşte e-Devlet sandık sorgulama ekranı ve tüm detaylar…

14 Mayıs’ta sandık başına gidecek olan seçmenlerin merakla beklediği konulardan biri ise oy kullanacakları yerler oldu.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener’in açıklamalarına göre 2023 seçimlerinde 60 milyon 697 bin 843 kişi yurt içinde, 3 milyon 416 bin 95 ise yurt dışında oylarını kullanacak.

Nerede Oy Kullanacağım?

Yüksek Seçim Kurulu, (YSK) 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağını açıkladı. Seçmenler, e-Devlet’e girerek ‘Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama’ kısmından oy kullanacağı yer ve sandık numarası bilgilerine ulaşabilecek.

Seçim Sandığım Nerede?

Oy kullanacak olan vatandaşların araştırdığı sorulardan biri de ‘Seçim sandığım nerede?’ sorusu oldu. 

Seçmenler oy verme yerlerini e-Devlet üzerinden ya da YSK’nın resmi sitesi üzerinden öğrenebilecek. 

Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama

Açıklanan sandık bilgileri, Cumhurbaşkanı Seçimi’nde adaylarından birinin salt çoğunluğu sağlayamaması durumda 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur seçiminde de geçerli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir