İzmir’de Sporfest etkinliği düzenlendi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7 Mayıs Pazar günü koşulacak Maratonİzmir öncesinde Kültürpark’ta ikinci kez düzenlediği ‘Sporfest İzmir’ yurttaşlardan ilgi gördü. Festival havasında geçen iki günün sonunda konser ve müzik etkinlikleriyle Sporfest’in kapanışı yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 Mayıs Pazar günü dördüncü kez düzenlenecek Maratonİzmir öncesinde Kültürpark’ta Sporfest İzmir düzenlendi. Sporfest İzmir’in ikinci ve son gününe; İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Türkiye Voleybol Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, CHP Spor Kurulu Başkanvekili Demirhan Şerefhan, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları, sporcular ve yurttaşlar katıldı.

Odak Band konseri ve DJ Ege Güner’in performansıyla sona eren Sporfest İzmir ile Kültürpark festival havasına büründü. İzmir kulüplerinin yer aldığı U12 Mini Turnuvası heyecana sahne olurken, Voleybol Federasyonu’nun kurduğu üç mini voleybol alanında da turnuvalar düzenlendi.

Sporfest İzmir etkinlikleri çerçevesinde kano, okçuluk, dağcılık, hentbol, badminton, izcilik, halk dansları, santranç, eskrim, modern dans, mini voleybol ve bisiklet gibi branşlara ait deneyimleme alanlarına İzmirliler ilgi gösterdi. Sporfest İzmir’de zumba, yoga, nefes ve meditasyon, fit dans, bodyfit etkinlikleri, söyleşiler ve konserler düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir